učiteľky: Dana Čengerová, Klaudia Fedorová

trieda 2 – 3 ročných detí

Nové aktivity

Maľovanie planéty Zem, chôdza okolo kužeľov a prekračovanie prekážok.

text a foto: p. uč. Danka

Púpavienky privítali jar

Čo to, čo to, čo sa to deje? Slniečko sa na nás smeje. Snežienky rozkvitli, vtáci sa smejú, mušky si na slnku krídelká hrejú. Naše malé púpavienky krásne privítali jar. Zatancovali, namaľovali a naučili sa pomenovať jarné kvety.

text a foto: p. uč Klaudia

Aktivity u púpavienok

Púpavienky plnili zaujímavé aktivity počas celého týždňa -cvičenie s Kubíkom, karnevalová diskotéka, tanec Išla sova na tanec, maľovanie karnevalového klobúka.

text a foto:p. uč. Danka

Zima zimička

Sniežik sa nám chumelí, zimička už prišla”, deti sa  veľmi tešili zo snehovej nádielky a užívali si to pri hrách na snehu. V triede zas “váľali” sudy a obiehali okolo hračiek.

text a foto:p. uč. Danka

Ovocie a zelenina

V tomto týždni sa naši najmenší škôlkári naučili správne pomenovať rôzne druhy ovocia a zeleniny.

text a foto: p. uč. Klaudia

Cesta nie je ihrisko

Deti z triedy Púpavy spoznávali semafor, jeho farby a  význam. Učili sa, že cez cestu sa prechádza po prechode pre chodcov, zahrali si hru “Ide, ide vláčik”, s farebnými kruhmi šoférovali a učili sa vyhýbať jeden druhému. Nakoniec si vymaľovali semafor a  nalepovali na výkres farebné kruhy. Spoločne si cez pobyt vonku zašli pozrieť premávku na ceste a prechod pre chodcov.

text a foto: p. uč. Danka