učiteľky: Ľubomíra Mydlová

trieda 5 – 6 ročných detí

Jar

Zvončeky sa na príchod jari tešili, vyfarbovali jarné kvietky a zahrali hudobno pohybovú hru Na venček.

Dajme spolu gól

Deti z triedy Zvončeky pri športových aktivitách v mestskej športovej hale.

Návšteva knižnice

foto: p. uč Pavlínka

Fašiangy, Turíce

Deti z triedy Zvončeky tento týždeň rozprávali o tradíciách a zvykoch na Fašiangy, vystrihovali, maľovali karnevalové masky, naučili sa pieseň šašo, s ktorým si aj zatancovali a tešili sa.

text a foto: p.uč Ľubka

Zima so zvončekmi

Deti z triedy Zvončeky žili tento týždeň témou o Zime. Vyšantili sa na snehu, stavali snehuliaka, robili pokusy so snehom, maľovali zimnú krajinu, vystrihovali a nalepovali  športové aktivity, navštívili klzisko.

text a foto:p. uč. Ľubka

Stromy a kríky

Deti z triedy Zvončeky poznávali stromy a lesné plody, maľovali šípkový a trnkový krík, dramatizovali rozprávku Pod hríbom a vytvorili skladaním nádherný strom, všetci sa tešili.

Aktivity

Deti z triedy Zvončeky pri hrách a aktivitách vytvárali obrazce z geometrických tvarov, porovnávali, počítali, cvičili a zdolávali prekážkovú dráhu. Na vychádzke z nazbieraných listov lepením vytvorili jesenný strom, vyfarbovali listy a odtláčali, tešili sa zo svojich výtvorov.