učiteľky: Oľga Verbová, Mgr. Alena Kaščáková, Mgr. Mária Jesenská

Majáles

Deň plný zábavy, hier a tancovačky zažili deti počas ,, Majálesu”.

Triedenie odpadu

Deti z triedy Obláčiky sa naučili ako si chrániť životné prostredie, ako byť vzorom pre všetkých, ako triediť odpad, ktorý sa separuje a Matka ZEM sa nám poďakuje.

text a foto: p. uč Alenka

Marec – mesiac knihy

Marec – prvý jarný mesiac, ktorý sa spája nielen s príchodom slnečných dní, ale taktiež je to mesiac knihy, ktorý si deti v triede obláčiky pripomenuli prostredníctvom rôznych hier a aktivít. Deti boli oboznámené s knihami, materiálom, s autormi rôznych detských kníh a celkovo bol budovaný kladný vzťah ku knihe a čítaniu. Zároveň sa každé jedno z nich smelo prezentovalo v literárnej súťaži ,,Mám básničku na jazýčku”. Deti sme povzbudzovali k tomu, aby mali radi knihy cez zaujímavé dramatické stvárnenie rozprávok, pri ktorých rozvíjali svoju fantáziu, predstavivosť a hravosť. Deti sa realizovali aj výtvarne pri maľovaní: ,,Čítanie knihy pod stromom”

text a foto: p. uč. Majka

Fašiangy

Každý rok vo februári si v našej materskej škole pripomenieme Fašiangy, ktoré sú plné zábavy, smiechu a radosti. I keď počasie malo naozaj zimnú tvár, v triede Obláčiky zažiarili detské tváričky úsmevom a dobrou náladou. Vzhľadom k opatreniam COVID 19 sa karneval v triede Obláčiky neuskutočnil, no deti spolu s pani učiteľkami fašiangovali celý týždeň. Zapájali sa do zaujímavých činností a hier, zhotovili fašiangového “Šaša-Maša” a detské tváre sa kreslením na tvár premenili na rôzne veselé, či rozprávkové bytosti aj zvieratká. I na karneval sme sa hrali, na hlavy si masky dali.

text a foto:p. uč Maruška

Lesné zvieratá

Deti  z triedy ,, Obláčiky” sa naučili, že príroda má svoje čaro.  Je potrebné ju chrániť pre lesné zvieratká i ich malé mláďatká, aby tak mali v lesnej húštine pokoj v zvieracej rodine. A keď sa im tlačí  zima veliká pod nohy, pomôžu im dobrí ľudia, nenechajú ich tak, zájdu do hory.

text a foto:p. uč. Alenka

Vianočný čas

Po roku zas prišiel ten vianočný čas.
Láska Božia, láska veľká vložila
deťom do hrdielka pieseň o jasličkách.
Dieťa, čo sa narodilo, radosťou ich obdarilo.

Starým rodičom

Starý otec, stará mama sme tu dnes pre Vás, preto tento pozdrav prijmite od nás.
Ľúbime Vás celým srdcom, radi Vás máme, šťastný život, veľa zdravia to Vám dnes želáme.
Nech je krásna celá jeseň Vášho života z očí Vašich nech vždy žiari láska, dobrota.
Spevom i slovom popriali k ,, Úcte k starším” svojim dedkom a babkám deti z triedy obláčiky.

text a foto:p. uč Alenka

V lese

V lese, v parku, v sade stromy rastú takmer všade. Listnaté aj ihličnaté ľahko ich deti z triedy obláčiky rozpoznali, i že na niektorých dozrievajú plody rýchlo odpovedali.