Učiteľky: Mgr. Jana Klebanová, Dana Korekáčová

trieda 4-5 ročných detí

Snežienky v ZOO

Deti z triedy zvončeky a snežienky využili minulý týždeň vo štvrtok čas na spoznávanie zvierat v našej stropkovskej ZOO. Naši predškoláci pozorovali a všímali si ako zvieratá vyzerajú, čo robia a pýtali sa množstvo zvedavých otázok. Malým návštevníkom vyčarila úsmev na tvári aj malá chvíľka strávená v areáli plnom detských preliezok a hojdačiek.

Veľkonočné kraslice

Snežienky vyrobili veselé veľkonočné kraslice. Vyskúšali rôzne výtvarné techniky…maľbu, kresbu tušom, pastelkami, suchým a mastným pastelom a takéto krásne kraslice z toho vznikli.

text a foto: p. uč. Danka

Lastovička

Predškoláci už zvládnu všetky úkony sami. Namaľovať, vystrihnúť, nakresliť rovné čiary a nalepiť. Potom, keď všetky tieto činnosti dokončia vzniknú z toho veľmi pekné obrázky….čo poviete 😉 Jar je tu.

text a foto: p. uč Danka

Dajme spolu gól

Aj snežienky sa zúčastňujú projektu Dajme spolu gól v mestskej športovej hale.Deťom sa aktivity páčili a tešia sa znova o týždeň.

text a foto: p. uč Danka

Zima

Zima je krásne ročné obdobie, ktoré k nám prichádza každý rok. Aj deti z triedy snežienky sa snehovej nádielke veľmi tešili a krásnymi snehuliakmi  náš školský dvor skrášlili.

text a foto: p. uč Anička

Lesné zvieratá

Naše snežienky sú usilovné ako včeličky. Celý týždeň sa venovali úlohám o lesných zvieratkách. Lepili, strihali, maľovali, hľadali stopy zvieratiek a dokonca sa na niektoré aj premenili v krásnej rozprávke  „O Rukavičke“. A keďže už na niektorých čaká škola, nezabúdame aj na úlohy s číslami a písmenkami.

text a foto: p. uč. Anička

Naše Slovensko

,,Slovensko je moja vlasť, tu chcem bývať, tu chcem rásťˮ. Tejto krásnej téme sa predškoláci venovali s veľkou radosťou, pretože mali možnosť vyskúšať si krásne kroje, v ktorých si zatancovali, zahrali stoličkový tanec či zaspievali ľudové piesne. Spoločne sme celý týždeň spoznávali krásy Slovenska a oboznámili sa aj so štátnymi symbolmi a štátnou hymnou.

text a foto: p. uč. Anička

V jeseni

Vonku sa ochladilo, prišla jeseň a preto sa musíme teplejšie obliekať. Snežienky hľadali svetre, ktoré pristanú k nohaviciam. Priraďovali správne čísla na nohaviciach k počtu srdiečok na svetri a ďalšou úlohou bolo podľa čísla na nohaviciach priradiť správny počet.

text a foto: p. uč. Danka

Semafory, nie sú fóry

Predškoláci vytvorili semafory spolu s prechodom pre chodcov. Strihali, lepili a vytvorili veľmi pekný celok.

foto a text: p. uč Danka