Matice slovenskej 740/7 STROPKOV
Kontakt
Matice Slovenskej 740/7 Stropkov
tel.: 054 742 2362
mob: 0903 428 289
e-mail: skolka.mslovenskej@gmail.com IČO: 42343682
DIČ: 2023973952

Elokované pracovisko: Bokšanská ul. 1355/5
Tel. kontakt: 054/742 2390

Právna forma: rozpočtová organizácia
Odvetvie ekonomickej činnosti: predškolská výchova
Právny subjekt: od 01.01.2014
Archív
TOPlist
Počasie
iMeteo.sk

Učiteľky: Mgr. Jana Klebanová, Dana Korekáčová

 

trieda 4-5 ročných detí

denný poriadok


 

Slovensko

Slovensko je moja vlasť,tu chcem bývať,tu chcem rásť. Tejto krásnej téme sa snežienky venovali s veľkou radosťou, pretože mali možnosť vyskúšať si krásne kroje, v ktorých si zatancovali, zahrali stoličkový tanec či zaspievali ľudové piesne. Spoločne sme celý týždeň spoznávali krásy Slovenska a oboznámili sa aj so štátnymi symbolmi a štátnou hymnou.

text a foto: p. uč Anička

 

 

Návšteva

 

Dva týždne v triede snežienky strávili praktikantky Prešovskej univerzity Pedagogickej fakulty v Prešove. Deti si dievčatá obľúbili a oni zas mali možnosť skúsiť si aký pocit je učiť tieto malé stvorenia. Vymýšľali rôzne zaujímavé edukačné aktivity, cvičili, hrali sa s deťmi a tieto dva týždne boli pre nás všetkých  prínosom. Dievčatá ďakujeme a prajeme , nech sa Vám darí.

Domáce zvieratá

 

Naše snežienky sú usilovné ako včeličky. Celý týždeň sa venovali plneniu rôznych úloh o domácich zvieratách. Zatancovali si kačací tanec, maľovali prasiatka a najkrajší úsmev na tvári im vyčarila kravička, ktorú mali možnosť  „podojiť“ a tak pochopiť význam úžitku niektorých domácich zvierat.

text a foto: p. uč Anička

Cesta nie je ihrisko

 

Snežienky už poznajú základné pravidlá správania sa na na vozovke, dokonca ak treba vedia opraviť aj cestu 🙂 A keďže sú šikovné zhotovili si lepením a správnym umiestňovaním farieb i predmetov semafor aj cestu s prechodom pre chodcov a autom.

text aa foto: p. uč Danka

Copyright © 2011. All Rights Reserved. Materská škola Matice slovenskej  |  technický prevádzkovateľ - kontakt