Matice slovenskej 740/7 STROPKOV
Kontakt
Matice Slovenskej 740/7 Stropkov
tel.: 054 742 2362
mob: 0903 428 289
e-mail: skolka.mslovenskej@gmail.com IČO: 42343682
DIČ: 2023973952

Elokované pracovisko: Bokšanská ul. 1355/5
Tel. kontakt: 054/742 2390

Právna forma: rozpočtová organizácia
Odvetvie ekonomickej činnosti: predškolská výchova
Právny subjekt: od 01.01.2014
Archív
TOPlist
Počasie
iMeteo.sk

Tešíme sa, že plníte aktivity. Poproste mamku, alebo ocka, aby Vás odfotili a pošlite nám fotky.

 

smedoma@msmssp.sk

 

DETI pridajte sa a pošlite nám dúhu, alebo obrázky ako plníte aktivity. Radi Vás uvidíme 😉 

 

ZELENÝ ŠTVRTOK

Tento deň sa niesol v znamení poslednej večere. Ježiš Kristus sa stretol so svojimi učeníkmi a poslednýkrát spoločne hodovali. Prívlastok „zelený“ zrejme dostal podľa Getsemanskej záhrady, kde Spasiteľa zatkli vojaci. Naši predkovia si preto vypestovali zvyk, podľa ktorého zjedli v tento deň aspoň jeden chod zelenej farby. V súčasnosti sa uprednostňuje špenát, šaláty, uhorka alebo čokoľvek tohto odtieňa. Má nám to zabezpečiť šťastie a najmä nás to ochráni pred všetkými chorobami. Z kresťanského hľadiska sa v tento podvečer konajú omše, na ktorých sa posväcujú tri druhy olejov. Zároveň v tento deň poslednýkrát zaznejú zvony.

 

Dnes, v stredu si môžete prečítať pekné veľkonočné rozprávočky a postupne budeme pridávať pracovné listy, ktoré Vám mamky, alebo ockovia môžu vytlačiť. Môžete si ich vyfarbiť  a vyzdobiť si nimi byt, alebo domček  😉 

ako zajko sibal

 

malovane vajicko

 

rozpravka o malovanom vajicku

 

Krásne veľkonočné pracovné listy si otvoríte tak, že kliknete na obrázok nižšie:-)

 

Aká by bola Veľká noc bez sladkých koláčikov. Máme pre vás pripravený recept na sladké KOKO keksíky. Nech sa páči, kliknite na pekárku Aničku a pozrite si recept 🙂

 

 

V utorok si môžete s deťmi prečítať maľované čítanie o veľkej noci, maľovaných vajíčkach a veľkonočných zajačikoch 🙂

 

Zajkov prvý veľkonočný pondelok 

 

Veľká noc 

 

Veľká noc 2

 

Maľovanie veľkonočných vajíčok

 

Maľované vajíčko

 

 

Pozrite si pekné Veľkonočné prezentácie.

 

Veselá veľká noc

 

Zajko

 

Zvyky a tradície

 

 

 

 

 

téma týždňa : VEĽKÁ NOC

Veľká noc už klope na dvere. Tento rok však veľkonočné sviatky budú iné ako po minulé roky. Pripravili sme pre Vás vzor veľkonočného listu, ktorý si môžete vytlačiť, spoločne s mamkou, alebo ockom napísať a cestou z prechádzky poslať, alebo hodiť do poštovej schránky babke, dedkovi, alebo kamarátovi, ktorý vám veľmi chýba 😉 Kliknite na niektorú z obálok a vyberte si veľkonočný list.

 

Musím všetky deti pozdraviť od pani učiteliek. Veľmi nám chýbate a už sa veľmi tešíme, keď sa stretneme všetci spolu v našej materskej škole. Ale teraz, keď sme všetci doma sa Vám pani učiteľky budú “prihovárať” cez rôzne aktivitky na našej stránke. Ak splníte nejakú aktivitu, môžete nám poslať fotografiu na adresu smedoma@msmssp.sk a my ju veľmi radi uverejníme tu na stránke, aby aj Vaši kamaráti a pani učiteľky videli ako sa Vám darí. A keďže veľká noc je aj o zajačikoch, vajíčkach, kuriatkach, tak pripájame aktivity, aby ste si vytvorili či už pekné vajíčko, kuriatka, sliepočky, alebo zajka 🙂 Tým menším sa s pomocou mamky, ocka, alebo staršieho súrodenca  všetko určite vydarí a staršie deti zvládnu tieto aktivity aj sami

 

 

TÉMA TÝŽDŇA
TÉMA TÝŽDŇA
TÉMA TÝŽDŇA
TÉMA TÝŽDŇA
TÉMA TÝŽDŇA
TÉMA TÝŽDŇA
TÉMA TÝŽDŇA
TÉMA TÝŽDŇA

pridáme zopár veľkonočných básničiek pre mladšie deti 🙂

TÉMA TÝŽDŇA
TÉMA TÝŽDŇA
TÉMA TÝŽDŇA
TÉMA TÝŽDŇA
TÉMA TÝŽDŇA
TÉMA TÝŽDŇA

Copyright © 2011. All Rights Reserved. Materská škola Matice slovenskej  |  technický prevádzkovateľ - kontakt