Riaditeľka Materskej školy, Matice slovenskej 740/7 v Stropkove   oznamuje rodičom, že zápis deti do MŠ  na školský rok 2018/2019  sa uskutoční v dňoch  22.-24.5. 2018 od  8.00 do 16.00 hod. v budove MŠ.

Formulár  žiadosti o prijatie dieťaťa do materskej školy v si môžete stiahnuť na webovej stránke MŠ, alebo si tlačivo  žiadosti  v  mesiaci máj môžete  vyzdvihnúť  osobne v materskej škole.

Vypísanú žiadosť  potvrdí detský lekár a zákonný zástupca ju  doručí do  materskej školy v termíne od 22.mája do 24.mája 2018 denne od 8.00 do 16.00hod.

Dátum podania žiadosti musí byť totožný s dátumom lekárskeho potvrdenia.

Forma a priebeh zápisu:

• zápisu sa zúčastní rodič (zákonný zástupca), prípadne rodič  s dieťaťom,
  • zákonný zástupca predloží na zápise vyplnenú žiadosť o prijatie dieťaťa do materskej školy, jej súčasťou  je  aj  lekárske  potvrdenie,
  • žiadosť musí byť podpísaná oboma rodičmi ,
  • zákonný zástupca predloží rodný list dieťaťa alebo zdravotnú kartičku poistenca(k nahliadnutiu na overenie správnosti údajov).
  • Podmienky prijatia:

Do materskej školy sa prijímajú:

• prednostne deti, ktoré k 1. septembru 2018 dovŕšili 5 rokov,
  • prednostne deti s odloženou povinnou školskou dochádzkou, pričom rodič predloží riaditeľke školy rozhodnutie riaditeľa základnej školy o odklade plnenia povinnej školskej dochádzky dieťaťa,
  • prednostne deti s dodatočne odloženou povinnou školskou dochádzkou, pričom  rodič predloží riaditeľke školy rozhodnutie riaditeľa základnej školy o dodatočnom odklade plnenia povinnej školskej dochádzky dieťaťa,
  • deti, ktoré k 1. septembru 2018 dovŕšili 3 roky,
  • do materskej školy sa prijímajú deti od troch do šiestich rokov veku, výnimočne aj deti od dvoch rokov veku, ktoré majú zvládnuté základné hygienické návyky a samoobslužné činnosti (nemá plienky, fľašu, cumlík, samostatne sa naje lyžicou, napije z  pohára, použije WC, oblečie základné časti odevu) tieto deti budú prijaté, len ak nebude naplnená kapacita školy,
  • ak ide o dieťa so zdravotným postihnutím, k žiadosti je potrebné pripojiť vyjadrenie príslušného zariadenia výchovného poradenstva a prevencie a vyjadrenie všeobecného lekára pre deti a dorast; ak ide o dieťa so zmyslovým a telesným postihnutím aj vyjadrenie príslušného odborného lekára.
  • Priebežne, mimo zápisu, možno dieťa  prijať do materskej školy, ak nie je po  zápise naplnená kapacita školy a sú ešte voľné miesta.

Rozhodnutie o prijatí, resp. neprijatí dieťaťa do materskej školy zverejní riaditeľka materskej školy  najneskôr do 30.júna  2018 poštou na adresu trvalého bydliska.

Mgr. Jana Klebanová
    riaditeľka školy